„Halls Winter Rally 2013“ triumfavo į ralį sugrįžęs Deividas Jocius

sausio 27, 2013 No Comments

Savaitgalį Utenos apylinkėse praūžus žiemos ralio fiestai „Halls Winter Rally 2013“ visi taškai ant „i“ jau sudėti. Po ilgos ir intriguojančios kovos pirmąjį Lietuvos automobilių ralio čempionato etapą laimėjo Deividas Jocius, kuriam talkino Kastytis Torrau. Antras absoliučioje įskaitoje liko Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi, kurie paskutiniame greičio ruože dramatiškoje kovoje tik viena sekunde nusileido pirmąją vietą užėmusiam ekipažui ir vos šešiomis sekundėmis aplenkė Vytautą Švedą. Pastarasis spaudos konferencijoje teigė, jog paskutiniame greičio ruože padarė apmaudžią klaidą.

Greičiausia žiemos šventė praėjo saugiai

Iškart po lenktynių vykusioje spaudos konferencijoje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pasveikino dalyvius su gražia ir saugiai praėjusia švente bei finišu. Pasidžiaugęs, kad gražios tradicijos tęsiamos, meras patikino, jog kitų metų žiemos ralio startas yra jau laukiamas.

„Labai norėčiau pasveikinti organizatorius su praėjusiu raliu. Iš tiesų džiugu, kad ilgalaikis bendradarbiavimas pagrįstas saugumu, duoda apčiuopiamų rezultatų. O lenktynininkai yra didžiausi ambasadoriai ir pavyzdžiai, kad tobulinant savo vairavimo įgūdžius galima saugiai važiuoti esant ir ekstremaliomis sąlygomis“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

Čempionate laukia intriguojančios kovos

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Gintaro Jono Furmanavičiaus, žiūrint į „Halls Winter Rally 2013“ rezultatus, laukia įdomus ir intriguojantis sezonas.

„Pirmojo Lietuvos automobilių ralio čempionato etapo rezultatai rodo, kad bus įtemptas čempionatas. Lyderiai nėra aiškūs ir galutinė turnyrinė čempionato lentelė dar labai keisis“, – sakė LASF prezidentas.

„Halls Winter Rally 2013“ organizatorius ir lenktynininkas Benediktas Vanagas, kuriam dideliam gerbėjų nusivylimui teko pasitraukti iš varžybų, juokavo, kad kaip parodė rezultatai, Dakarą įveikti yra daug lengviau, nei žiemos ralį.

„Iš tiesų labai noriu padėkoti vietos savivaldai, kuri supranta lenktynių svarbą ir visokeriopai padeda, kad jos įvyktų. Taip pat labai dėkoju ir žiūrovams, kurie kiekvienais metais tampa vis išradingesni. Nepasivargina atsivežti karšto vandens kubilo, ar pasigaminti dekoracijų – vienoje žiūrovų zonoje teko matyti net kartoninį „betmeną“. Lenktynininkams yra daug smagiau važiuoti, matant trasose minias žmonių, kurie džiaugiasi švente ir reginiu“, – kalbėjo Benediktas Vanagas.

Lenktynininkai skirtingai vertina užimtas vietas

Pirmomis trejomis vietomis pasidalinę Deivido Jociaus, Dominyko Butvilo ir Vytauto Švedo ekipažai, rezultatus vertino skirtingai.

Deividas Jocius paklaustas, kaip sekėsi važiuoti finišo link, atsakė: „Kartu su Kastyčiu atvažiavome į šias lenktynes po septynerių metų pertraukos. Išsinuomojome automobilį, kurį reikia labai saugoti, nes jis brangus, tad neturėjome didelių tikslų laimėti. Net negalvojome apie vietas. Tačiau po ketvirtojo greičio ruožo pamatę, kad galime būti pirmi, pradėjome kovoti dėl pozicijų“.

Prasidėjusi įdomi bei intriguojanti kova tęsėsi iki pat paskutiniojo žiemos ralio greičio ruožo.

Antrąją vietą užėmęs Dominyko Butvilo bei Renato Vaitkevičiaus tandemas, nesikrimto dėl 1,9 sekunde pralaimėtos kovos. Pasak jų, ekipažas tikslą pasiekė – pateko į pirmąjį trejetuką.

„Pagal optimistiškiausias prognozes mes tikėjomės sėdėti šioje spaudos konferencijoje. Dėl vietos tikrai neliūdime, nes važiavome su pasikeitusiu automobiliu. Pagrindinis tikslas buvo TOP-3 bei priprasti prie naujo automobilio. Labai patiko kova su Vytautu Švedu. Smagu, kad Lietuvoje yra ekipažų, su kuriais gali ir pakonkuruoti, ir tuo pačiu tobulėti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Dominykas Butvilas.

Nors Vytautas Švedas labai nedžiūgavo dėl trečiosios vietos – pasak jo, tai yra puiki pozicija, tačiau jo ir Žilvino ekipažas, kartu važiuojantis 9 metus, sau kelia tik aukščiausius tikslus.

„Vieniems ekipažams tai yra siekiamybė, mums tai yra tiesiog gera vieta. Turime pripažinti, kad darėme daug klaidų, bet padarėme vieną esminę klaidą, tad turime tokį ir rezultatą“, – teigė Vytautas Švedas, kuriam visų laimėtų Lietuvos ralio automobilių čempionato etapų puokštėje tetrūksta pergalės žiemos ralyje.

Iš viso „Halls Winter Rally 2013“ startavo 58 ekipažai, iš kurių finišą pasiekė 36. Tarp užsienio šalių lenktynininkų geriausią rezultatą pademonstravo italai, į kuriuos daugelis automobilių sporto fanų iš pradžių žiūrėjo skeptiškai, tačiau vėliau įsitikino, kad dažniausiai ant asfalto dangos lenktyniaujantys svečiai meistriškai valdo automobilį ir ant sniego. Tarp visų ekipažų Alessandro Taddei ekipažas pademonstravo 8 rezultatą. Iš karto po jų rikiavosi ukrainiečio Taraso Kravčenko ekipažas, o treti tarp svečių liko čekų Jaroslavo Orsako ir Davido Smeidlerio tandemas.

Pirmasis dešimtukas atrodo taip:
Deividas Jocius / Kastytis Torrau (Lietuva)
Dominykas Butvilas / Renatas Vaitkevičius (Lietuva) +1,9 sek.
Vytautas Švedas / Žilvinas Sakalauskas (Lietuva) +8,2 sek.
Martynas Samuitis / Ramūnas Šaučikovas (Lietuva) +1 min. 21,1 sek.
Rokas Kvaraciejus / Mindaugas Čepulis (Lietuva) +1 min. 23,2 sek.
Ramūnas Čapkauskas / Tomas Šipkauskas (Lietuva) +2 min. 05,8 sek.
Vaidotas Žala / Dainius Alekna (Lietuva) +2 26,4 sek.
Allesandro Taddei / Massimo Daddoveri (Italija) +4 min. 08,3 sek.
Taras Kravchenko / Yurij Kuzminov (Ukraina) +4 min. 22,9 sek.
Jaroslav Orsak / David Smeidler (Čekija) +4 min. 48,5 sek.

Greičiausia žiemos švente tituluojamas „Halls Winter Rally 2013“ vyko sausio 26 dieną, šeštadienį, Utenos ir Ignalinos apylinkėse. Žiemos ralis buvo pirmasis Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos ralio čempionatų bei pirmasis Baltijos žiemos ralio taurės etapas. Utenos apylinkėse šis ralis vyko jau penktus metus iš eilės.

Tags: , , , , , , Automobilių naujienos, Ralis

Atsiprašome, komentarų galimybė šiuo metu išjungta.

Lietuvių sukonstruotam visureigiui suteiktas FIA sportinis pasas

Ketvirtadienį prasidėjusi „Italian baja“ varžybų techninė komisija Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažui atnešė džiugių žinių. D.Biesevičiaus sukonstruotam visureigiui...

Vytautas Švedas Žemaitijoje stiprins lyderio pozicijas

„Žemaitijos ralį“ penkiskart laimėjęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas, artėdamas Lietuvos ralio čempionato pusiaukelės link, šio sezono tikslų...

Olandai, kurie „ENEOS 1000 km“ lenktynių laukia visus metus

Photo: Roel Louwers   „JR Motorsport“ lenktynių komanda įkurta prieš 11 metų. Ją įkūrė du bičiuliai – Richard van...

CIK-FIA Europos kartingo čempionate tarp kelių šimtų dalyvių – du lietuviai

Savaitgalį vyko antrasis CIK-FIA Europos kartingo čempionato etapas. Jis buvo surengtas Didžiosios Britanijos „PF International“ kartingo trasoje. Lenktynėse tarp...

Pirmą kartą Lietuvoje – „ENEOS 1000 km“ lenktynių metu vyks dviejų dienų slalomo lenktynės

  Slalomas – turbūt pats demokratiškiausias būdas lenktyniauti. Tai galima daryti praktiškai su bet kokiu techniškai tvarkingu automobiliu. Nereikia...

„ENEOS 1000 km“ lenktynėse – speciali zona neįgaliesiems

Šiais metais „ENEOS 1000 km“ lenktynės toliau stebina žiūrovus naujomis galimybėmis stebėti lenktynes komfortiškai. Lenktynių organizatoriai pasirūpino, kad didžiausią...

Utenos ralio nugalėtojų taurė išvyko į Rusiją

Po dviejų dienų varginančių lenktynių Utenos miesto parke finišavo tarptautinis ralis „Samsonas Motorsport Rally Utena“, kuriame susikovė beveik šimtas...

Švedas „Utenos ralyje“ prognozuoja intrigą iki pat finišo

Šių metų Lietuvos ralio čempionate po dviejų etapų pirmaujantis Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas penktadienį prasidėsiančiame „Rally Utena“...

Karolis Raišys iš „Samsonas Motorsport Rally Utena“ tikisi daug

Karolis Raišys yra vienas greičiausiai važiuojančių tarp dviem ratais varomų automobilių lenktynininkų Lietuvos ralyje. Jau kitą savaitgalį vyksiančiame „Samsonas...

Kartingas – sportas bet kokio amžiaus lenktynininkams

Ar daug žinote lenktynininkų, kurie savo karjerą pradėjo ne nuo kartingų? Tikrai, tokių tik vienas kitas. Ir garsiausi „F-1“...