Olandai, kurie „ENEOS 1000 km“ lenktynių laukia visus metus

birželio 25, 2015 No Comments

06-06-15:  Supercar Challenge,Spa Euro Races, Spa Francorchamps (B) ,Photo: 2015 © Roel Louwers

Photo: Roel Louwers

 

„JR Motorsport“ lenktynių komanda įkurta prieš 11 metų. Ją įkūrė du bičiuliai – Richard van den Bos ir Joost Ursem. Būtent dėl to komanda ir vadinama dviejų jos įkūrėjų pirmų vardo raidžių santrumpa – JR (Joost ir Richard).

Komandos veikla prasidėjo nuo vieno automobilio, kuris priklausė Richardui. Jau patį pirmąjį sezoną jie Beniliukso šalyse (Belgija, Olandija ir Liksemburgas) rengiamame „Supercar Challenge“ čempionate užėmė trečią vietą. Dar po metų, komanda tapo antra.

Po puikių rezultatų pasipylė užsakymai paruošti automobilius ir kitiems vairuotojams. Taip visa tai įsisuko į gan didelę komandą, kuri ne tik prižiūri, bet ir ruošia lenktynėms automobilius.

Prieš dvejus metus Richard van den Bos pasitraukė iš verslo ir Joost sutarė su kitu partneriu – Fred Cavanagh.

Šiuo metu komanda specializuojasi įvairių klasių BMW automobilių ruošimui lenktynėms ir dalyvauja daugelyje įvairių Olandijos žiedinių lenktynių čempionatuose.

Pastaruosius ketverius metus komanda ėmė aktyviai dalyvauti ilgų distancijų lenktynėse, tokiose kaip 24 val. lenktynės Zolderyje, Dubajuje, Barselonoje, Silverstone bei Palangos 1000 km lenktynėse.

Be to, „JR Motorsport“ ruošia kitoms komandoms, kurios dalyvauja su BMW automobiliais, lenktyninius BMW variklius. Komanda garsėja galingais, tačiau patikimais varikliais, kurie atlaiko net ilgiausią lentkynių maratoną.

„JR Motorsport“ komandos sportininkai laimėjo žymiąsias 24 val. lenktynes Dubajuje net tris kartus – 2011, 2013 ir 2014 metais. Šiemet po didelės avarijos jie liko antri.

„Ilgų distancijų lenktynėse, kurios tęsiasi 24 valandas, mes visada esame tarp tų, kurie kovoja dėl pergalės,“ – sako „JR Motorsport“ įkūrėjas Joost Ursem.

Komandai priklauso daugiausiai laimėtų čempiono titulų pačioje gausiausioje „Supercar Challenge“ lenktynių klasėje.

Komanda turi paruošusi dešimt BMW automobilių, kuriuos nuolat prižiūri ir aptarnauja iki 20 inžinierių komanda. „JR Motorsport“ patys ruošia ne tik automobilius ir jų variklius, bet ir pavarų dėžes, diferencialus bei visą elektronikos įrangą.

„Viskas, kas yra mūsų automobiliuose, mes stengiamės paruošit patys savo rankomis. Kol kas tai mums puikiai pavyksta,“ – pasakoja Joost.

Komanda į lenktynes atvažiuoja ir per keletą valandų pastato tikrą 250 kvadratinių metrų namą. Jame ne tik automobilių priežiūros patalpos, bet ir poilsio zona, profesionali virtuvė su nuosavu virėju, todėl tarp lenktynių sportininkai gali būti tikri ne tik dėl to, kad bus tinkamai pasirūpinta jų automobiliais, bet ir jais pačiais. Neretai „JR Motorsport“ komandos boksuose dirba ir masažuotojai, kurie padeda lenktynininkams atstatyti jėgas tarpuose tarp važiavimų.

Po lenktynių ar treniruočių komandos inžinierius palygina visų vairuotojų duomenis, žiūri kaip jie įveikė vieną ar kitą posūkį, kad sportininkai galėtų lyginti vienas kito važiavimą ir taip dar labiau tobulėti.

Tai normali profesionali pasaulinio lygio komanda, kuri nuolat atvažiuoja į Lietuvą ir pastaruosius kelerius metus be jos „ENEOS 1000 km“ lenktynės tiesiog neįsivaizduojamos.

Komandoje tvyro itin draugiška atmosfera, o vakarais čia rengiami linksi komandos vakarėliai. „Žinoma tik tada, kai lenktynininkai yra išvykę ilsėtis, o automobiliai paruošti rytdienos varžyboms,“ – šypsosi Joost.

„Jūs turite puikią šalį su gražiais miestais ir gražia gamta. O moterys jūsų šalyje yra turbūt gražiausios visame pasaulyje,“ – juokiasi „JR Motorsport“ komandos vadovas.

Tačiau tuoj pat surimtėja. Jis sako, kad kiekvienais metais komanda į Palangą atvažiuoja kautis tik dėl pergalės. Olandams tai puiki proga pasitreniruoti ir išbandyti savo lenktynių techniką, atstovauti savo šalį. O ir lenktynių įvaizdis bei organizacija jiems labai patinka.

„Mes atvažiuojame į Lietuvą kiekvienais metais dėl to, kad čia tvyro puiki atmosfera, labai gera nuotaika. Palyginus su kitomis lenktynėmis skirtumas šia prasme yra didžiulis. Komanda šių varžybų laukia visus metus,“ – sako J. Ursem.

„Aš negaliu paslėpti šypsenos nuo tada, kai įžengiu į techninę komisiją, kuri anksčiau būdavo stadione. O toks lenktynių technikos paradas, koks vyksta Palangos centre, turbūt įmanomas tik Lietuvoje,“ – sako Joost.

Automobilių naujienos, 1000km

Atsiprašome, komentarų galimybė šiuo metu išjungta.

Lietuvių sukonstruotam visureigiui suteiktas FIA sportinis pasas

Ketvirtadienį prasidėjusi „Italian baja“ varžybų techninė komisija Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažui atnešė džiugių žinių. D.Biesevičiaus sukonstruotam visureigiui...

Vytautas Švedas Žemaitijoje stiprins lyderio pozicijas

„Žemaitijos ralį“ penkiskart laimėjęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas, artėdamas Lietuvos ralio čempionato pusiaukelės link, šio sezono tikslų...

Olandai, kurie „ENEOS 1000 km“ lenktynių laukia visus metus

Photo: Roel Louwers   „JR Motorsport“ lenktynių komanda įkurta prieš 11 metų. Ją įkūrė du bičiuliai – Richard van...

CIK-FIA Europos kartingo čempionate tarp kelių šimtų dalyvių – du lietuviai

Savaitgalį vyko antrasis CIK-FIA Europos kartingo čempionato etapas. Jis buvo surengtas Didžiosios Britanijos „PF International“ kartingo trasoje. Lenktynėse tarp...

Pirmą kartą Lietuvoje – „ENEOS 1000 km“ lenktynių metu vyks dviejų dienų slalomo lenktynės

  Slalomas – turbūt pats demokratiškiausias būdas lenktyniauti. Tai galima daryti praktiškai su bet kokiu techniškai tvarkingu automobiliu. Nereikia...

„ENEOS 1000 km“ lenktynėse – speciali zona neįgaliesiems

Šiais metais „ENEOS 1000 km“ lenktynės toliau stebina žiūrovus naujomis galimybėmis stebėti lenktynes komfortiškai. Lenktynių organizatoriai pasirūpino, kad didžiausią...

Utenos ralio nugalėtojų taurė išvyko į Rusiją

Po dviejų dienų varginančių lenktynių Utenos miesto parke finišavo tarptautinis ralis „Samsonas Motorsport Rally Utena“, kuriame susikovė beveik šimtas...

Švedas „Utenos ralyje“ prognozuoja intrigą iki pat finišo

Šių metų Lietuvos ralio čempionate po dviejų etapų pirmaujantis Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas penktadienį prasidėsiančiame „Rally Utena“...

Karolis Raišys iš „Samsonas Motorsport Rally Utena“ tikisi daug

Karolis Raišys yra vienas greičiausiai važiuojančių tarp dviem ratais varomų automobilių lenktynininkų Lietuvos ralyje. Jau kitą savaitgalį vyksiančiame „Samsonas...

Kartingas – sportas bet kokio amžiaus lenktynininkams

Ar daug žinote lenktynininkų, kurie savo karjerą pradėjo ne nuo kartingų? Tikrai, tokių tik vienas kitas. Ir garsiausi „F-1“...