Vytautas Švedas: ,,Pirma diena tik apšilimas, tačiau ne be problemų“

birželio 27, 2014 No Comments

V. Svedas_pirma diena

Po pirmos Pasaulio ralio čempionato etapo Lenkijoje ir Lietuvoje dienos Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas užtikrintai pirmauja savo klasėje. Tačiau per pirmuosius tris greičio ruožus problemų išvengti nepavyko.

„Kai važiuoji greitai, natūralu, kad tenka susidurti su sunkumais. Visada sakiau, kad tai ne šachmatai. Šįkart šis priežodis tiko kaip niekad tiksliai,“ – po pirmos lenktynių dienos juokavo ,,Juta Racing“ lenktyninkas Vytautas Švedas.

Pirmą greičio ruožą lietuvių V. Švedo ir Ž. Sakalausko ekipažas pravažiavo atsargiai, bandydami automobilį ir nepažįstamą kelio dangą. Jie buvo finišavo 26 vietoje ir pirmoje vietoje savo klasėje.

„Antrajame greičio ruože tikėjausi šiek tiek spustelėti ir padidinti tempą. Deja, pravažiavus kiek mažiau nei pusę distancijos viename posūkių trajektorijoje gulėjo didelis priekyje važiavusio automobilio iškastas akmuo. Mes trenkėmės į jį ir pažeidėme automobilio pakabą. Tai išmušė mane iš vėžių, o mašina tapo sunkiai valdoma,“ – pasakojo „Juta Racing“ lenktynininkas V. Švedas.

Smūgis buvo stiprokas – nuo jo sulinko vairo traukė – Vytauto „Mitsubishi“ vairas persikreipė. Dėl to į vieną pusę automobilis posūkyje sukosi lengvai, o į kitą priešingai – niekaip nenorėjo pasisukti.

„Taip ir žaidžiau likusią greičio ruožo dalį – vis ieškojau tų ribų kada galima važiuoti į posūkį. Vis bandydavau pataikyti tiksliai pasukti vairą. Aišku, ne visada pavyko,“ – sakė V. Švedas.

V. Svedas_pirmas gr

Ši nesėkmė atsispindėjo ir rezultatuose – antrą ir trečią greičio ruožus Vytautas įveikė 30 vietoje. Po pirmos lenktynių dienos lietuviai klasifikuojami 29 vietoje, tačiau svarbiausia, kad jie išlaiko lyderių poziciją klasėje RC2 R4. Artimiausi konkurentai liko toli už nugaros.

„Dabar svarbiausia, kad atlaikytų technika, nes rytoj laukia gerokai ilgesnė diena su trumpa serviso zoną Druskininkuose, taigi lengva tikrai nebus,“ – po finišo sakė V. Švedas.

Sportininkus kamavo ir pernelyg didelis padangų nusidėvėjimas – po trijų greičio ruožų iš naujų padangų nieko nebeliko – jos tiesiog sudilo į skutelius.

„Manau dėl to kaltos pirmuose dviejuose greičio ruožuose buvusios asfalto atkarpos. Nors mūsų laukia ilgesnė diena, tačiau asfalto greičio ruožuose nebus, todėl tikiuosi, kad padangos atlaikys,“ – sakė geriausiai po pirmos lenktynių dienos iš lietuvių pasirodęs V. Švedas.

Tiesa, penktadienį ralis žada būti itin varginantis ne tik ekipažui, bet ir jų technikai. Lenktynių viduryje Druskininkuose dalyvių laukia vos 15 minučių serviso zona. Tai bus taip vadinamas „remote“ servisas. Jame bus galima naudoti tik tas detales, kurias lenktynininkai vežasi savo automobilyje.

Tai įprasta praktika pasaulio ralio čemponatuose, tačiau mūsų šalyje tokie servisai nėra naudojami, tad laukia papidomas rūpestis komandai. Čian svarbu tinkamai suplanuoti ekipažo strategiją: ką vežti su savimi. „Mūsų naudojamas automobilis ir taip yra vienas sunkiausių šiose lenktynėse, todėl kiekviena papildoma detalė tampa tikra našta. O kiekvienas papildomas kilogramas svorio, reiškia papildomai sugaištą laiką greičio ruože. Aišku, galima prisigrūsti pilną bagažinę detalių, bet per 15 minučių, kurios leidžiamos serviso zonoje, nedaug ką įmanoma pakeisti,“ – pasakoja „Juta Racing“ komandos vadovas, pats buvęs lenktynininkas Žilvinas Juršys.

Z. Jursys

Komanda nutarė, kad ekipažas su savimi pasiims tik būtiniausias detales ir įrankius kosmetiniam remontui, vieną papildomą vairo traukę ir keletą smulkių detalių stabdžių sistemai ar pakabai paremontuoti.

„Bet kokiu atveju pakeisti kokią nors rimtesnę detalę mes fiziškai nebūsime pajėgūs padaryti per penkiolika minučių, todėl gabenti su savimi papildomos turbinos, pavarų dėžės ar reduktoriaus paprasčiausiai nelogiška. Ekipažui tiesiog teks važiuoti atsargiau ir saugoti techniką. Juk rytoj per vieną dieną kartu su pervažiavimais teks įveikti kone tūkstantį kilometrų,“ – sakė Ž. Juršys.

Penktadienį Pasaulio ralio čempionato etapo dalyviai pirmą kartą lietuviškų automobilių sporto istorijoje lenktyniaus ir mūsų šalyje. Tai bus pirmas kartas, kai Lietuvoje rengiamos pasaulio čempionato statusą turinčios automobilių lenktynės. Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas tikisi visų žiūrovų palaikymo.

 

 

 

Tags: , , , , , Automobilių naujienos, Ralis

Atsiprašome, komentarų galimybė šiuo metu išjungta.

Lietuvių sukonstruotam visureigiui suteiktas FIA sportinis pasas

Ketvirtadienį prasidėjusi „Italian baja“ varžybų techninė komisija Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažui atnešė džiugių žinių. D.Biesevičiaus sukonstruotam visureigiui...

Vytautas Švedas Žemaitijoje stiprins lyderio pozicijas

„Žemaitijos ralį“ penkiskart laimėjęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas, artėdamas Lietuvos ralio čempionato pusiaukelės link, šio sezono tikslų...

Olandai, kurie „ENEOS 1000 km“ lenktynių laukia visus metus

Photo: Roel Louwers   „JR Motorsport“ lenktynių komanda įkurta prieš 11 metų. Ją įkūrė du bičiuliai – Richard van...

CIK-FIA Europos kartingo čempionate tarp kelių šimtų dalyvių – du lietuviai

Savaitgalį vyko antrasis CIK-FIA Europos kartingo čempionato etapas. Jis buvo surengtas Didžiosios Britanijos „PF International“ kartingo trasoje. Lenktynėse tarp...

Pirmą kartą Lietuvoje – „ENEOS 1000 km“ lenktynių metu vyks dviejų dienų slalomo lenktynės

  Slalomas – turbūt pats demokratiškiausias būdas lenktyniauti. Tai galima daryti praktiškai su bet kokiu techniškai tvarkingu automobiliu. Nereikia...

„ENEOS 1000 km“ lenktynėse – speciali zona neįgaliesiems

Šiais metais „ENEOS 1000 km“ lenktynės toliau stebina žiūrovus naujomis galimybėmis stebėti lenktynes komfortiškai. Lenktynių organizatoriai pasirūpino, kad didžiausią...

Utenos ralio nugalėtojų taurė išvyko į Rusiją

Po dviejų dienų varginančių lenktynių Utenos miesto parke finišavo tarptautinis ralis „Samsonas Motorsport Rally Utena“, kuriame susikovė beveik šimtas...

Švedas „Utenos ralyje“ prognozuoja intrigą iki pat finišo

Šių metų Lietuvos ralio čempionate po dviejų etapų pirmaujantis Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas penktadienį prasidėsiančiame „Rally Utena“...

Karolis Raišys iš „Samsonas Motorsport Rally Utena“ tikisi daug

Karolis Raišys yra vienas greičiausiai važiuojančių tarp dviem ratais varomų automobilių lenktynininkų Lietuvos ralyje. Jau kitą savaitgalį vyksiančiame „Samsonas...

Kartingas – sportas bet kokio amžiaus lenktynininkams

Ar daug žinote lenktynininkų, kurie savo karjerą pradėjo ne nuo kartingų? Tikrai, tokių tik vienas kitas. Ir garsiausi „F-1“...