„Drift Allstars“ varžybose nugalėjo mėgstamiausias kauniečių latvis – Janis Eglite

rugpjūčio 14, 2013 No Comments

D6D_9531

„Egle, Egle“, – tokių skanduočių netrūko Kauno centre praėjusį savaitgalį. Iki stipriausių „Drift Allstars“ dalyvių ketvertuko  nenusikapstė nei vienas lietuvis, tad paskutiniuose mūšiuose šlapiose Kauno gatvėse žiūrovų palaikymą juto latvis, vairuojantis trečiosios serijos BMW – Janis Eglite, savo gimtojoje šalyje vadinamas tiesiog Egle. Lietuvių noras išsipildė – po stulbinančių kovų ant aukščiausio nugalėtojų podiumo laiptelio lipo būtent Egle.

Šoninio slydimo varžybų Kauno centre susirinkusių kelių tūkstančių žiūrovų neišbaidė ir kaip reta permainingos oro sąlygos. Šeštadienį treniruotės vyko esant šlapiai dangai ir dėl to tądien planuota kvalifikacija buvo perkelta į sekmadienį. Tai buvo gera naujiena šeštadienį negalėjusiems atvykti žiūrovams – visas ketvirtojo „Drift Allstars“ etapo kovas buvo galima stebėti vieną dieną.

Tas pats permainingas oras tapo dideliu iššūkiu ne tik žiūrovams, bet ir vairuotojams. Pirmoje dienos pusėje kauniečiai džiaugėsi saulės kaitra, tad sekmadienio treniruočių ir kvalifikacijos metu žiūrovai neturėjo progos nusiimti saulės akinių. Toks oras džiugino neilgai ir drastiškai pasikeitė iškart po kvalifikacijos – stipri, bet trumpa audra privertė visus ieškoti laikinos pastogės. Po to – vėl valandėlė saulės, tada – vėl lietus. Prisitaikymas prie tokių permainingų sąlygų tapo dideliu iššūkiu visiems sportininkams, o įveikė jį ne visi.

Kvalifikacijoje stipriausias – ukrainietis

Ketvirtame „Drift Allstars“ etape dalyvavo 32 sportininkai, tačiau ne visiems sekėsi įveikti kvalifikacijos barjerą. Šoninis slydimas – techninis sportas, kuriame automobiliai patiria didžiules apkrovas ir kartais kažkurios dalys „neatlaiko“. Netrūko ir „nusuktų“ pusašių, ir sudegintų sankabų, tad poriniuose važiavimuose pasirodė 24 „drifteriai“ – likusiems aštuoniems arba nepavyko įveikti visos trasos tvarkingai slystant, arba gedo jų automobiliai.

Šis etapas geriausiai lietuvių tarpe geriausiai sekėsi Kęstučiui Petroniui. Žvaigždėmis išpuoštą „Nissan 200SX“ (S14) vairuojantis kaunietis dūmuose visų trijų kvalifikacinių važiavimų metu paskandino Kauno centrą, o teisėjai jo važiavimą įvertino puikiai – jis užėmė penktą vietą. Kitiems tautiečiams sekėsi kiek prasčiau – Arnoldas Bernackas, Andrius Vasiliauskas ir Mantas Kulvinskas užėmė atitinkamai 15-17 vietas, kiti liko dar žemiau.

Kvalifikacijos geriausių penketukas – tarptautinis. Geriausius teisėjų iš Danijos (Olafo Commijso), Lenkijos (Arkadijaus Dutko) ir Lietuvos (Andrius Miciūnas) įvertinimus gavo ukrainietis Aleksejus Golovnya, minimaliai nuo jo atsiliko „Drift Allstars“ čempionato lyderis Juha Rintanenas iš Suomijos.

Pramogos prieš lietų

Kol teisėjai skaičiavo kvalifikacijos rezultatus, žiūrovai galėjo grožėtis Lietuvoje dar nematytu reginiu: specialią programą parengė šoninio slydimo komanda iš Lenkijos „STW Drift“, atgabenusi į Kauną „Volvo FM12“ vilkiką. 7 tonas sveriantis, daugiau nei pusę tūkstančio AG išvystantis vilkikas abejingų nepaliko.

Tradicinis šoninio slydimo renginių svečias – motociklininkas Arūnas Gibieža. Motoakrobatikos čempionas be taurės negrįžta iš jokių varžybų. Vienas geriausių motociklininkų pasaulyje ploti žiūrovus privertė ne kartą – tokių triukų, kokius išdarinėjo „Aras freestyle“, gatvėje nepamatysi.

Eglės vardas Kaune tapo populiariausiu

Poriniuose važiavimuose lietuviai kalnų nuversti nesitikėjo. „Koks man skirtumas, su kuo važiuosiu. Tiek laiko nesportavau, visi čia susirinkę už mane stipresni“, – linksmai pasakojo „Drifter.lt“ komandos narys Timas Simniška, kvalifikacijoje užėmęs 21 vietą.

Linksmiausiai nusiteikęs sportininkas lietuvių tarpe pasiekė daugiausiai – vienintelis T. Simniška iškopė į „Top 8“. Pirmame porinių važiavimų etape kaunietis privertė pasitrauktį stiprų varžovą – šeštą vietą praėjusiame „Drift Allstars“ etape užėmusį keturiolikmetį airį Jacką Shanaganą.

Kitoje kovoje susitiko du lietuviai – Mantas Kulvinskas ir Andrius Vasiliauskas. Dėl techninio M. Kulvinsko automobilio gedimo laimėtoju pripažintas vietos herojus A. Vasiliauskas – vilniečio BMW 3 neatlaikė sankaba. M. Kulvinskas jau kvalifikcijos metu minėjo, kad turi važiuoti be ketvirtos pavaros, o porinių važiavimų metu pasidarė nebeįmanoma įjungti ir trečios.

A. Vasiliausko kelionė „Drift Allstars“ podiumo link baigėsi „Top 16“ etape, kur jis susitiko su kvalifikacijos nugalėtoju A. Golovnya. Ukrainiečio „Nissan 200SX“ (S13) buvo žymiai pranašesnis ir teisėjai ilgai nesvarstę pašalino priešpaskutinį lietuvį iš porinių važiavimų turnyro.

Kitas aukštai iškopęs lietuvis – T. Simniška. Žaliasis jo „Lexus SC“ buvo matomas „Top 16“, kur privertė pasitraukti K. Petronį, ir „Top 8“ kovose, kur turėjo pripažinti lenko Dawido Karkosiko pranašumą. Pastarasis vėliau nužygiavo iki pat finalo.

Visą dieną žiūrovai su pasimėgavimu žiūrėjo ne tik J. Eglites, bet ir suomio Juha Rintaneno pasirodymus. Atrodė, kad šie du „drifteriai“ turėtų susitikti finale – jie atrodė pranašesni už kitus dalyvius.

Daugiausia emocijų žiūrovams kėlusių „drifterių“ kova įvyko pusfinalyje. Komentatoriaus žodžius „Tai galėtų būti finalas“ patvirtintų bet kuris žiūrovas – tokių mažų atstumų tarp automobilių slystant didesniu nei 100 km/val. greičiu Lietuvoje paprastai nepamatysi. Čia teisėjai jau turėjo gerokai pasukti galvą, kam atiduoti pergalę, ir po „One more time“ pakartojimo, dideliam publikos džiaugsmui, kelialapį į finalą gavo Egle. Tai savotiškas kerštas už pirmą rugpjūčio savaitgalį – tada „Drift Allstars“ varžybose Rygoje, taip pat pusfinalyje, tų pačių vairuotojų kovoje triumfavo suomis.

Finale – latvio triumfas

Finalas prasidėjo tyla. Nutildyta muzika ir greitėjantis žiūrovų plojimas pasitiko geriausius praėjusio sekmadienio „drifterius“ visoje Europoje – latvį J. Eglite ir lenką D. Karkosiką. Žiūrovų simpatijų prizą gavusio J. Eglite važiavimai tobulai panašūs į lenko, tačiau pastarasis prieš pat paskutinį posūkį trumpam ištiesino savo važiavimo trajektoriją. Publika džiūgavo tarsi Lietuvos krepšinio rinktinei įmetus tritaškį į JAV krepšį – tai reiškė, kad mylimiausias lietuvių latvis Egle tampa ketvirtojo „Drift Allstars“ etapo nugalėtoju.

„Ar lietus man trukdė? Nežinau. Bet pavyko sutaupyti – visą dieną išsisukau su vieninteliu padangų komplektu“, – išlipęs iš sportinio automobilio juokavo J. Eglite

„Tai yra aukščiausio lygio varžybos ir čia nugalėti beprotiškai smagu. Ypač tokioje trasoje, suformuotoje iš miesto gatvių – dalyvavimas čia yra puiki patirtis,“ – pasakojo pirmą kartą „Drift Allstars“ varžybose nugalėjęs latvis.

„Drift Allstars“ čempionatas

Po varžybų Kaune pirmą vietą bendroje „Drift Allstars“ įskaitoje išlaikė J. Rintanenas. Antras, kaip ir prieš tai – D. Karkosikas, o J. Eglite pakilo į trečią vietą.

Kitas „Drift Allstars“ etapas vyks po dviejų savaičių kartu su Rytų Europos „drifto“ čempionato etapu Vengrijoje, „Mariapocz“ trasoje. Po Vengrijos „drifteriai“ kelsis į Lenkiją – rugsėjo mėnesį Poznanėje paaiškės, kas galės vadintis geriausiu Europos „drifteriu“ 2013-aisiais.

Automobilių naujienos

Atsiprašome, komentarų galimybė šiuo metu išjungta.

Lietuvių sukonstruotam visureigiui suteiktas FIA sportinis pasas

Ketvirtadienį prasidėjusi „Italian baja“ varžybų techninė komisija Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažui atnešė džiugių žinių. D.Biesevičiaus sukonstruotam visureigiui...

Vytautas Švedas Žemaitijoje stiprins lyderio pozicijas

„Žemaitijos ralį“ penkiskart laimėjęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas, artėdamas Lietuvos ralio čempionato pusiaukelės link, šio sezono tikslų...

Olandai, kurie „ENEOS 1000 km“ lenktynių laukia visus metus

Photo: Roel Louwers   „JR Motorsport“ lenktynių komanda įkurta prieš 11 metų. Ją įkūrė du bičiuliai – Richard van...

CIK-FIA Europos kartingo čempionate tarp kelių šimtų dalyvių – du lietuviai

Savaitgalį vyko antrasis CIK-FIA Europos kartingo čempionato etapas. Jis buvo surengtas Didžiosios Britanijos „PF International“ kartingo trasoje. Lenktynėse tarp...

Pirmą kartą Lietuvoje – „ENEOS 1000 km“ lenktynių metu vyks dviejų dienų slalomo lenktynės

  Slalomas – turbūt pats demokratiškiausias būdas lenktyniauti. Tai galima daryti praktiškai su bet kokiu techniškai tvarkingu automobiliu. Nereikia...

„ENEOS 1000 km“ lenktynėse – speciali zona neįgaliesiems

Šiais metais „ENEOS 1000 km“ lenktynės toliau stebina žiūrovus naujomis galimybėmis stebėti lenktynes komfortiškai. Lenktynių organizatoriai pasirūpino, kad didžiausią...

Utenos ralio nugalėtojų taurė išvyko į Rusiją

Po dviejų dienų varginančių lenktynių Utenos miesto parke finišavo tarptautinis ralis „Samsonas Motorsport Rally Utena“, kuriame susikovė beveik šimtas...

Švedas „Utenos ralyje“ prognozuoja intrigą iki pat finišo

Šių metų Lietuvos ralio čempionate po dviejų etapų pirmaujantis Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas penktadienį prasidėsiančiame „Rally Utena“...

Karolis Raišys iš „Samsonas Motorsport Rally Utena“ tikisi daug

Karolis Raišys yra vienas greičiausiai važiuojančių tarp dviem ratais varomų automobilių lenktynininkų Lietuvos ralyje. Jau kitą savaitgalį vyksiančiame „Samsonas...

Kartingas – sportas bet kokio amžiaus lenktynininkams

Ar daug žinote lenktynininkų, kurie savo karjerą pradėjo ne nuo kartingų? Tikrai, tokių tik vienas kitas. Ir garsiausi „F-1“...